Παρουσίαση εργασιών στο 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στη Λάρισα

4ο Δημοτικό Σχολείο Μενεμένης
Συγχαρητήρια στα παιδιά όλων των σχολείων που συμμετείχαν στο 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας
Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες των Ε’ και ΣΤ’ τάξεων του Σχολείου μας, καθώς και στο συνάδελφο της Πληροφορικής κ. Πλευρίτη Γιάννη για την υπέροχη παρουσίαση των εργασιών τους.
Το Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας είναι μια εκπαιδευτική εκδήλωση η οποία δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές να δημιουργήσουν και να παρουσιάσουν ψηφιακά έργα που αναπτύσσουν στο σχολείο τους. Είναι ανοικτό στην κοινωνία και δίνει την ευκαιρία σε μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και επισκέπτες να λάβουν μέρος σε πρωτότυπες εκπαιδευτικές και ψυχαγωγικές δραστηριότητες με αντικείμενο την Πληροφορική και την Ψηφιακή Τεχνολογία.